Back

Чи потрібен підігрів підлоги в морозильних камерах?

Людині непідготовленій, яка не знайома з процесом роботи і організації морозильних камер, це питання може здатися дивним і навіть суперечливим. Ну де логіка, розміщувати підлогу з підігрівом в морозильній камері? Насправді, це обов’язкова умова для правильної експлуатації даних приміщень. Давайте по порядку.

Навіщо потрібна тепла підлога в морозильній камері?

Льодові стадіони, холодильні камери та інші приміщення, де регулярно підтримується мінусова температура, безпосередньо впливають на конструкцію і фундамент всієї будівлі, навіть якщо ті добре ізольовані. Якщо не прокласти електричні нагрівальні кабелі, то рано чи пізно будинок, в якому знаходиться холодильна камера, почне руйнуватися. Також варто подбати про обігрів фундаменту і дверних отворах.

Чи потрібен підігрів підлоги в морозильних камерах?

Хіба гаряче і холодне повітря не будуть призводити до утворення конденсату?

Конденсат дійсно буде утворюватися, але не від теплої підлоги, а від регулярного відкривання і закривання дверей. Згодом в дверному отворі між холодильною камерою і опалювальним приміщенням може утворитися конденсат. Відкладення льоду небезпечне, тому що може стати причиною травм. Саме тому в таких буферних зонах рекомендують встановлювати систему «тепла підлога». Для цього можна використовувати як двожильні нагрівальні кабелі, так і електричні нагрівальні мати.

Монтаж теплої підлоги в морозильних камерах: особливості

  1. Послідовність шарів покриття підлоги в морозильних камерах: грунт, монтажна стрічка, нагрівальний кабель, бетонна основа, утеплювач, армобетонна стяжка, декоративне покриття. Тобто ми опалюємо не пілогу в морозильній камері, а захищаємо грунт і, як наслідок, всю будівлю в цілому.
  2. Максимальна відстань між лініями кабелю не повинна перевищувати 50 см.
  3. Типова потужність для установок захисту від замерзання грунту повинна коливатися в межах 15-20 Вт/м2. Можна трохи більше, але не менше 15 Вт/м2.
  4. Якщо холодильне приміщення передбачає наявність опорних колон або стін, тоді потужність в основі навколо цих елементів повинна бути вище.
  5. Нагрівальний кабель повинен бути стійкий до механічних пошкоджень: мати обплетення, а також 2-3 шари ізоляції.

Правильно розрахувати кількість нагрівального кабелю, а також отримати консультацію з усіх питань ви зможете онлайн або по телефону, вказаному на сайті. Наші менеджери допоможуть визначитися з вибором, а також запропонують послуги монтажу. Телефонуйте або пишіть в онлайн-чат.