Назад

Чи потрібна тепла підлога в квартирі?

Сьогодні ми відповімо на одне з головних питань в ремонті — а чи потрібна тепла підлога в квартирі? Якщо так, то де саме? На яких конкретно ділянках?

Ми розповімо три правила, в яких ми переконуємо кожного замовника при складанні кожного проекту.

Правило № 1

Головне запам’ятати, якщо стандартні радіатори можна замінити теплою підлогою того ж типу, то саме так і потрібно робити. Варто звернути увагу, що ключове слово тут “можна”. Тобто, якщо ви живете в звичайній квартирі, то замінити стандартні радіатори на водяну теплу підлогу ви не можете тому, що це заборонено. Заборонено, по-перше, тому, що водяна тепла підлога не можна підключати до системи центрального опалення, а по-друге, водяна тепла підлога не можна розташовуватися над житловими приміщеннями сусідів знизу. Але, якщо ви живете в приватному будинку з індивідуальним опаленням, то водяна тепла підлога буде набагато ефективніше опалювальних радіаторів абсолютно за всіма параметрами.

У теплої підлоги набагато краще енергоефективність. Тобто, з її допомогою можна обігріти велику площу при менших енерговитратах, а також тепла підлога, на відміну від радіаторів, дає рівномірне прогрівання повітря по всій площі приміщення, а радіатори нагрівають повітря тільки поруч з собою. Крім того, коли немає приладів опалення приміщення набагато естетичніше виглядає, набагато простіше робити і планування і обстановку. Також, коли не стирчать радіатори, набагато простіше робити прибирання. Найголовніше, тепла підлога набагато комфортніша за будь-які радіатори, особливо в холодну пору року.

система обігріву за допомогою теплої підлоги

Будь-який з вас бував в квартирі, де батареї включені на повну, вже нічим дихати, а люди все-одно ходять в тапочках тому, що підлога холодна. І для того, щоб хоч якось прогріти цю підлогу, батареї “накручують” так, що в приміщенні неможливо не тільки спати, а просто перебувати в ньому некомфортно, оскільки температура занадто висока, а повітря дуже сухе.

А ось якщо прогрів йде знизу від самої підлоги, то для обігріву приміщення температура потрібна набагато менша, а ефекту від цього набагато більше. Це означає, що тепла підлога набагато ефективніша, ніж радіатори того ж типу. Тобто, водяна тепла підлога набагато ефективніше водяних радіаторів, електрична тепла підлога, відповідно, набагато ефективніша електричних радіаторів, а тим більше інфрачервоних обігрівачів.

Правило № 2

Будь-яку ділянку підлоги, покриту керамічною плиткою, обов’язково потрібно підігрівати! Це пов’язано з тим, що у плитки дуже висока теплопровідність. Наведемо простий приклад. Якщо ви одягнете годинник на свою руку, він буде здаватися вам холодними, але через якийсь час ви перестанете відчувати холод, і не тому, що у вас звикла рука, а тому, що годинник прогрівся за рахунок вашого тепла. А ось шар бетону і керамічної плитки ми прогріти не зможемо, якщо ляжемо на підлогу і навіть включимо всі радіатори та обігрівачі. У кращому випадку, ви просто застудетесь. Ось приблизно те ж саме відбувається, коли ви ходите по холодній плитці.

Крім того, якщо приміщення вологе і холодне, то найкращий спосіб його висушити, а також прогріти, щоб в ньому не утворилася цвіль — це включити підігрів підлоги.

Бажаєте отримату консультацію нашого фахівця?

Правило № 3

На будь-якій утепленій лоджії обов’язково потрібно робити підігрів підлоги! Тому що найхолодніше місце на будь-який лоджії — це підлога. Ви можете поставити на ній обігрівач або навіть об’єднати з кімнатою, але підлога все-одно залишиться холодною.

Ми постаралися відповісти на дуже важливе питання — чи потрібна тепла підлога в квартирі? Так, безумовно потрібна! Але теплих підлог аж три види — водяна, електрична і плівкова. І залишається одне дуже важливе питання — який тепла підлога краще?

Про це ми розповімо в нашій наступній статті.

Підписатися на розсилку Grand Meyer