Назад

Чи потрібна тепла підлога в лазні?

Лазня — відмінний спосіб тримати організм в тонусі. Ще багато століть тому, наші предки використовували лазню не тільки для очищення тіла, але і для поліпшення здоров’я. Під впливом високої температури прискорюються всі процеси в організмі людини, що сприяє його розслабленню та очищенню. Тому й не дивно, що власники індивідуальних житлових або дачних будинків, все частіше приймають рішення про розбудову цього куточка для відпочинку.

Чи потрібна тепла підлога в лазні?

Слабке місце банних приміщень — підлога: гаряче повітря і пар піднімаються вгору конвекційними потоками, а підлога як була, так і залишається холодною. Розподіл температури по висоті приміщення, з її зниженням від стелі до підлоги характерно для будь-яких способів опалення, якщо не передбачена система розподіленого прямого підігріву підлоги. Тому, монтаж теплої підлоги в лазні є популярним рішенням, такий варіант обігріву надає мікроклімату комфорт і має певні переваги.

 Переваги теплої підлоги в лазні:

  • Просушування зайвої вологи;
  • Додаткове прогрівання приміщення без основного опалення;
  • Запобігання псуванню деревини;
  • Формування сприятливого мікроклімату;
  • Захист від протягів;
  • Рівномірний розподіл тепла завдяки природній конвекції.

Види систем теплих підлог для обігріву лазні

З давніх-давен лазня опалювалася єдиним способом — печами. Сучасні системи вважаються більш ефективними та цілком безпечними. Розрізняють два основних види опалювальних систем, водяна та електрична.

Водяна тепла підлога

Це дуже серйозна інженерна конструкція. Система представлена замкнутим контуром, по якому переміщається нагріта рідина. Працює від газового або електричного опалювального обладнання. Система не складна в обслуговуванні, поверхня прогрівається рівномірно, має низьку вартість експлуатації. На жаль, доведеться потрудитися при монтажі, закупити дороге обладнання. Теплоносієм водяної теплої підлоги найчастіше служить вода. В цьому випадку, така підлога потребує автономного котла опалення. Для регулювання всієї системи теплої підлоги доведеться ставити колекторний ящик, так що система виходить досить громіздкою.

Електрична тепла підлога

Обігрів здійснюється за допомогою нагрівальних матів або кабелів. Така опалювальна система для лазні не приховує в собі небезпеку, тому що з водою безпосередньо не взаємодіє. Основу конструкції становить кабель з однією або двома жилами. Система працює просто – електрична енергія з мережі перетворюється в теплову енергію, яка розходиться по всьому приміщенню. Температурний режим регулюється автоматично, опалювальна система прокладається під будь-яким типом підлоги (плитка, ламінат, лінолеум), монтажні роботи багато часу не віднімають.

Нагрівальний кабель

Являє собою провід в теплопровідній пластиковій ізоляції, товщина якого становить 5-12 мм, радіус максимального вигину — 5-10 см в залежності від діаметра. Після закріплення і перевірки працездатності, конструкція заливається цементним розчином. Різні моделі мають потужність в межах 10-30 Вт / п.м. Потужність обігріву на одиницю площі визначається відстанню між витками змійки.

Нагрівальний мат

Найбільш ефективна у всьому система обігріву підлог. Тонкі нагрівальні елементи жорстко закріплені на пластиковій сітці. Мати нема потреби додатково заливати стяжкою. Смуги шириною 50-100 см можна різати, щоб точно підганяти під потрібний розмір кімнати. Практикується їх закриття клеєм товщиною 2-3 мм при укладанні плитки. Мат простий в укладанні, з цим може впоратися навіть початківець.

Управління «теплою підлогою»

Постійна температура на поверхні підлоги підтримується терморегулятором, який також є важливою частиною встановленої системи підігріву підлоги. Для невеликих приватних лазень можна порекомендувати простий механічний терморегулятор MST-1, виробництва компанії Grand Meyer. Такий варіант управління підходить при епізодичному користуванні лазнею. Також існують програмовані терморегулятори, HW500 і W330 з функцією віддаленого доступу Wi-Fi компанії Grand Meyer, які самі розраховують і встановлюють оптимальний час розігріву підлоги до комфортної температури та корегують роботу теплої підлоги при зміні зовнішніх умов. Управління та налаштування термостата W330, відбувається за допомогою смартфона або комп’ютера через Wi-Fi.

Інфрачервона плівкова тепла підлога

Варто згадати ще один вид теплої підлоги — плівкова інфрачервона підлога. ЇЇ основу становить щільна полімерна плівка, всередині якої розташовуються мідні провідники. По поверхні матеріалу розподілені графітні смуги, вони під дією струму створюють довгохвильове випромінювання. Інфрачервона підлога має невисоку ціну, проста в монтажі. Але слід звернути увагу на те, що плівкова тепла підлога вимагає дбайливого ставлення на всіх стадіях: виробництва, зберігання, транспортування та монтажу. Найменша мікротріщина й електробезпека під загрозою! І ще одне, поліестерові плівки бояться агресивних середовищ, наприклад, стяжки. Досвід застосування плівки в стяжку показує, що навіть зі спеціальним захистом, через кілька років вона виходить з ладу через розкладання одного з шарів поліестеру.

Чи потрібна тепла підлога в лазні?

Ми вважаємо, безсумнівно потрібна! Це додатковий комфорт, який ви неминуче оціните, почавши користуватися своєю лазнею, а продукція торгової марки Grand Meyer допоможе вам реалізувати ваш проєкт. Телефонуйте нам, наші менеджери допоможуть з вибором і дадуть відповідь на всі ваші запитання.