Back

Метеостанції для антикригових систем та систем сніготанення

Останнім часом зима рідко буває однаково холодною, або навпаки, теплою. Найчастіше відлига змінюється заморозками, заморозки – відлигою, що призводить до утворення криги. Найбільш ймовірно намерзання льоду при коливанні температур близько нуля градусів протягом доби. Вода, від розталого за день ​​снігу, не завжди встигає стекти по водостоках. В такому випадку, вночі, при зниженні температури, вона замерзає, утворюючи пробки в водостоках, або кригу на поверхнях. Частково вирішити ці завдання можна регулярно очищаючи покрівлю від снігу вручну, що нелегко і небезпечно робити в сильні снігопади і на складних покрівлях. Також, цей процес супроводжується високою трудомісткістю і механічним зносом поверхонь (елементів), які піддаються такому очищенню. Простіший, але менш трудомісткий вихід – сучасна антикригова система, встановлення якої не потребує великих вкладень, але окупиться вже за 1-2 сезони експлуатації.

Що можна протиставити натиску природи? Мабуть, тільки сучасні технології. При створенні антикригових систем, інженери виходили з міркувань, що вигідніше нагріти талу воду, не давши їй замерзнути, ніж розтопити вже утворену кригу. У цьому випадку знадобиться набагато менше потужності, а значить, і витрата електроенергії стане більш економнішою. Таким чином, основне завдання системи протягом зими і міжсезоння – це супроводити утворену на даху воду до рівня землі, просто не давши їй замерзнути на елементах покрівлі та в водостоках, виключити протікання, пошкодження оздоблення фасаду та кріплення водостічних труб. Реалізується ця досить проста за своєю суттю ідея у вигляді складного інженерного комплексу.  Принцип його роботи узагальнено зводиться до наступного.

Принцип роботи антикригової системи

У самих “несприятливих” місцях даху (ринвах, водостоках, ендовах і т.д.), де найбільш часто утворюється крига, і на всьому шляху проходження талої води, укладається нагрівальний кабель з електроживленням від мережі з напругою 230В. Нагріванням керує спеціальний автоматичний терморегулятор, який приймає команди від одного або декількох датчиків, встановлених на даху або WiFi метеостанція, яка може працювати повністю в автоматичному режимі по інтернет-сервісу погоди (без використання датчиків або використовувати дані погодного сервісу при відключенні датчиків). У варіанті з датчиками, це можуть бути датчики температури, вологості повітря і опадів, датчик наявності води. Як тільки вони сигналізують, що в атмосфері складаються умови, що сприяють утворенню льоду (а це відбувається, як правило, під час випадання опадів у холодну пору року або крапельного танення снігового покриву на основній частині даху під час відлиги), термостат (або програмований терморегулятор,  свого роду домашня метеостанція) «активує» подачу електроенергії, і гріючий кабель починає виділяти тепло. Утворена при цьому вода, вільно і безперешкодно стікає по жолобах, лотках та водостоках.

Метеостанція заощаджує електроенергію

Головним елементом антикригової системи є автоматична система керування, в якій задіяні спеціальні терморегулятори, датчики температури і вологості, пускорегулююча та захисна апаратура. Метеостанції використовуються в антикригових системах покрівель, водостоків та відкритих площ. Їх завдання забезпечити включення обігріву в умовах, коли можливе утворення криги, і не допускати роботу системи, коли в ній немає необхідності.

Навіть якщо температура знаходиться в робочому діапазоні, включення антикригової системи непотрібно, якщо немає вологи, яка може замерзнути. Метеостанція відстежує наявність опадів, і включає обігрів тільки тоді, коли він дійсно необхідний.

Ще один спосіб економії електроенергії – використання датчиків наявності води в водостоках. Якщо дах вже повністю відтанув, гріти його безглуздо.

Застосування метеостанцій в кабельних системах обігріву, заощаджує електроенергію, і не допускає роботи системи в умовах, коли її застосування може погіршити ситуацію з обмерзанням. Антикригові системи допоможуть значно знизити рівень травм, пов’язаних з обмерзанням тротуарів і сходів навколо вашого будинку, скупченням снігу і утворенням бурульок на даху. Її ефективність і економічність безпосередньо залежить від роботи терморегулятора.

Різновиди терморегуляторів для систем сніготанення та антикригових систем

  • Механічні терморегулятори відрізняються простотою конструкції, невибагливістю і найнижчою ціною серед усіх пристроїв такого типу. Вони дозволяють проводити грубе налаштування температури і не мають шкали для її контролю. Управління здійснюється обертанням ручки.
  • Електронні терморегулятори без можливості програмування відносяться до пристроїв середнього цінового діапазону.  Управління ними здійснюється за допомогою кнопок на панелі.  Включення / вимикання системи обігріву виконується за сигналом датчика температури – повітряного або розміщеного безпосередньо на нагрівальний елемент (або двох відразу). Як датчики, використовується термістор (резистор, здатний змінювати опір в залежності від температури), або термопара (в цьому випадку при різниці температур в двох точках в ланцюзі виникає напруга).
  • Програмовані терморегулятори (цифрові метеостанції) забезпечують найвищу точність контролю температурних параметрів, дозволяють задавати час вмикання / вимикання системи, встановлювати режим нагріву (економічний, оптимальний, максимальний) і т. д. Управляються за допомогою кнопок або сенсорної панелі, а також дистанційно – за допомогою пульта дистанційного керування або за сигналом Wi-Fi. Завдяки наявності Wi-Fi, керувати і стежити за роботою системи можна дистанційно. Серед усіх типів – найбільш дорогі, що, втім, компенсується їх розширеним функціоналом і можливістю заощаджувати електроенергію. Терморегулятори для систем сніготанення оснащені не тільки датчиками температури, але і датчиком опадів. Поєднання двох датчиків системи сніготанення дозволяє максимально ефективно управляти роботою нагрівальних елементів. Підігрів починається тільки, якщо обидва датчика покажуть його необхідність. Якщо температурні показання потрапляють у встановлений діапазон і датчик підтвердить наявність опадів, почнеться нагрівання поверхні.

Потрібна допомога у виборі метеостанції? Пишіть нам в онлайн-чат, Телеграм, Viber або залиште свій номер телефону — ми обов'язково з Вами зв'яжемось!

Бездротові WiFi метеостанції MST-91Ai і SMM-9000 від компанії Grand Meyer

Ці метеостанції зроблені по двоядерний мікропроцесорної технології на операційній системі реального часу RTOS, що дозволяє побудувати дуже надійну систему обігріву. Разом з налаштуванням з використанням датчиків, ці метеостанції можуть працювати повністю в автоматичному режимі по інтернет-сервісу погоди (без використання датчиків або використовувати дані погодного сервісу при відключенні датчиків).

Метеостанція MST-91Ai має один канал (1 реле управління) і може керувати однією нагрівальною секцією або невеликою системою, і також може підтримувати роботу з датчиком температури / поверхні Grand Meyer TS-1, і датчиком вологи і атмосферних опадів Grand Meyer TS-2, самостійно відстежувати зміни погодних умов і управляти системами обігріву.

Метеостанція SMM-9000 дозволяє керувати кабельними системами обігріву відразу трьох незалежних зон. Її вибирають для управління складними/комбінованими (більше однієї зони) системами сніготанення відкритих площадок, покрівлі, обігріву резервуарів і трубопроводів.

Метеостанції компанії Grand Meyer MTS-91Ai і SMM-9000 це інноваційні, надійні і перевірені рішення для антикригових систем і систем сніготанення. Якщо у вас залишилися питання, звертайтеся до представництва Grand Meyer в Україні, і наші менеджери допоможуть вам зробити правильний вибір.