Назад

Місця у квартирі, де потрібна тепла підлога, і чому?

Плануєте ремонт у квартирі? Давно замислювалися про монтаж теплих підлог, але вас стримують страхи та побоювання? У цій статті ми хочемо поговорити про те, чи потрібна тепла підлога у квартирі, а також в яких конкретно кімнатах її монтаж буде особливо корисним. Ми дізнаємося про особливості установки теплої підлоги в різних приміщеннях, а також розвінчаємо декілька поширених міфів.

Загальні правила установки теплої підлоги

Стисло нагадаємо основні правила установки теплої підлоги в приміщенні. Відразу зазначимо, що мова йде про кабельну теплу підлогу. У нашому попередньому огляді ми порівнювали їх з плівковими аналогами та дійшли висновку, що кабельний обігрів більш безпечний та надійніший за всіма показниками. Якщо цікаво прочитати про цю битву титанів, тисніть сюди:

 • Підключення повинно проводитися тільки стаціонарно, а не через розетку;
 • Терморегулятор і кабель потрібно підключати тільки через дифреле, що вимикає струм більш як 30 мА;
 • Підключення повинен проводити тільки кваліфікований електрик;
 • Перед укладанням кабелю або матів теплої підлоги необхідно очистити поверхню від гострих предметів і сміття;
 • Слідкуйте за тим, щоб лінії кабелю не перетиналися між собою, а також іншими кабелями;
 • Нагрівальний кабель обов’язково повинен бути заземлений;
 • Здійснювати монтаж теплої підлоги варто при температурі вище +18 градусів, інакше зовнішня оболонка кабелю стає жорсткою, що ускладнює процес укладання;
 • Ніколи не включайте нерозмотаний кабель;
 • На теплу підлогу не рекомендується ставити предмети меблів, врахуйте це при плануванні простору ще до укладання кабелю або матів.

Тепла підлога в дитячій кімнаті

З появою маленької дитини в сім’ї, виявляється, що важливу роль в його розвитку відіграє підлога. На твердій поверхні малюкові легше навчитися перевертатися на животик, повзати та робити перші кроки. Перші 1,5-2 роки дитини проходять саме на підлозі. У зв’язку з цим, багато хто замислюється про монтаж теплої підлоги. Але, тут вмикається логіка і страх. В очах батьків малюються жахливі картини, як малюк повзає, буквально, по оголених проводах.

Насправді, все набагато безпечніше!
По-перше, кабельна тепла підлога знаходиться в стяжці, а також під покриттям підлоги, що запобігає будь-які удари струмом. По-друге, теплі підлоги підключені стаціонарно, тому навіть якщо відбудеться стрибок струму, то тепла підлога просто перестане працювати.

Що стосується випромінювання, то пропонуємо подивитися на наступну таблицю:

Електричний пристрійСередній рівень магнітних полів (мкТл)
Електрична плита4,0
Електричний чайник2,0
Пральна машина2,0
Мікрохвильова піч1,3-2,0
Електрична праска1,9
Мобільний телефондо 40,0
Двожильний кабель теплої підлоги0,25
Порівняльна таблиця середнього рівня магнітних полів у поширених побутових електроприладах

Як бачите, електромагнітне випромінювання теплої підлоги в 4 рази менше, ніж в електрочайника, тому абсолютно не шкідливо для всіх членів сім’ї.

На що звернути увагу:

 1. Якщо ви вирішили встановлювати теплу підлогу, тоді відмовтеся від ковроліну, килима, паркету. Використовуйте лінолеум або ламінат, які краще пропускають тепло.
 2. Температура підлоги в дитячій повинна бути в межах від +19 до +26 градусів. Також не забудьте про зволожувачі повітря, тому що підлога може пересушувати повітря в кімнаті.

Тепла підлога в ванній кімнаті

Що може бути приємніше теплої ванни? Тільки встати після неї на теплу підлогу і продовжити домашні СПА-процедури. Плюси монтажу системи теплої підлоги у ванній кімнаті очевидні:

 • Приміщення швидше сушиться;
 • Додатковий обігрів допомагає уникнути появі грибка;
 • Якщо ви сушите речі у ванній кімнаті, то з теплою підлогою вони будуть сохнути швидше;
 • Просто комфортна і приємна атмосфера, що сприяє релаксу.

Однак у багатьох людей знову вмикається страх. Як можна при здоровому глузді покласти проводку в кімнаті, де багато води та вологи? Відповідь проста — так само, як ви користуєтеся у ванній кімнаті феном або пральною машинкою — з дотриманням правил техніки безпеки. Надійна герметизація, ізоляція і допомога кваліфікованого електрика — допоможуть позбутися від страху і розвіяти міф про монтаж теплої підлоги у ванній кімнаті.

На що звернути увагу:

 1. Обираючи підлогове покриття для ванної кімнати, відмовтеся від плитки з мармуровою крихтою, тому що це теплоізолятор, який буде перешкоджати повному проникненню тепла в приміщення.
 2. Обираючи суміш для з’єднання, звертайте увагу на такі характеристики: стійкість до регулярних перепадів температур, міцне зчеплення з керамікою, еластичність. Як правило, виробники вказують всі ці характеристики на упаковці.

Тепла підлога на балконі

При правильному використанні балкона, це приміщення можна легко перетворити в кабінет, мініспортзал або затишний куточок з квітами для читання книг або відпочинку. З огляду на відсутність центрального опалення на балконі, варіант з монтажем теплої підлоги є ідеальним рішенням для обігріву приміщення. Крім цього, завдяки невеликій площі балкона, він швидко нагрівається і менше споживає електроенергії. В середньому, стандартний балкон нагрівається за 10-20 хвилин.

На що звернути увагу:

 1. Обов’язково подбайте про теплоізоляцію балкона, адже він тісно взаємодіє з вулицею. В іншому випадку, ви ризикуєте витратити більше часу на обігрів приміщення.
 2. Встановивши теплу підлогу на балконі, не перетворюйте його в склад непотрібних речей. Пам’ятайте, що ставити що-небудь на систему не рекомендується.

Тепла підлога на кухні

Ще одна кімната, де наявність теплої підлоги буде доречною, особливо, якщо ви плануєте об’єднати кухню і лоджію. Найчастіше для цього приміщення обирають двожильні екрановані кабелі малої потужності у вигляді матів. Укладають систему в місцях, де не встановлена ​​кухонна техніка, робочі поверхні або стіл. Саме тому важливо заздалегідь спланувати інтер’єр і архітектуру кухні.

На що звернути увагу:

 1. Не встановлюйте теплу підлогу під холодильником або шафами. Вибирайте для монтажу тільки вільні поверхні.
 2. Для покриття найкраще використовувати плитку або ламінат.

Сподіваємося, що нам вдалося переконати вас у безпеці використання теплої підлоги у квартирі. Безумовно, тепла підлога допоможе вам створити комфортну і затишну атмосферу в будь-якій кімнаті, наповнивши її теплом.

Залишилися питання? Пишіть нам в онлайн-чат, Телеграм, Viber або залиште свій номер телефону — ми обов'язково з Вами зв'яжемось!