Назад

Плівкова тепла підлога VS кабельний обігрів

Протистояння плівкового теплої підлоги і кабельного обігріву не менш епічне, ніж боротьба таких супротивників, як Роккі Бальбоа і Івана Драго. У кращих традиціях спарингу пропонуємо провести чесний і об’єктивний бій між завзятими конкурентами. І нехай переможе найсильніший.

У червоному кутку — плівкова тепла підлога

Зовнішній вигляд: тонка плівка, з боків якої прокладені мідні смужки, а в середині вугільно-графітова фарба, яка проводить струм. Електрика підключається до мідних смужок, метал проводить струм, на вугільно-графітової фарбі він зустрічається і виникає опір. Результат: чим більший опір, тим більше тепла випромінюється, тим тепліше підлога. Вугільно-графітова фарба може бути нанесена у вигляді смужок різної товщини, а також «суцільним шаром».

У синьому кутку — кабельний обігрів

Зовнішній вигляд: дві струмопровідні жили і заземлення. Все це упаковано в термостійку ізоляцію і захищено поліефірно-алюмінієвою фольгою з ниткою з лудженої міді. Може продаватися у вигляді дроту визначеної довжини, або відразу закріпленому на сітці. Моделі з сіткою ще називають «матами».

Раунд 1: електромагнітне випромінювання

Оскільки в процесі роботи теплої підлоги бере участь електрика, цілком природно утворюються магнітні поля. Якщо взяти амперметр і встановити його на плівку, то отримаємо значення — 1000 Вт/кв.м. Тим же тестером проведемо виміри на електричній теплій підлозі і отримуємо результат — 170 Вт/кв.м.

Відзначимо, що стандарт дорівнює 500 Вт/кв.м. Звичайно, така відмінність не критична для здоров’я, але в поєднанні з випромінюванням від мобільних телефонів, ноутбуків та інших побутових приладів — може викликати головні болі, безсоння, постійну втому і загальну слабкість організму.

На допомогу прийде заземлення. І якщо в кабельному обігріві воно є спочатку, то на плівку деякі виробники додають пару стрічок із заземленням. Це, звичайно, знижує рівень випромінювання, але лише на 10-15%.

Результат очевидний: 0 : 1 на користь кабельної підлоги.

Раунд 2: місце і складність укладання

Плівкову теплу підлогу можна укладати тільки під лінолеум і ламінат. Процес укладання досить простий: на підлогу кладемо підкладку з утеплювачем і відбиваючою основою, зверху укладаємо плівку і датчики тепла, і відразу на плівку кладемо покриття. Плюси очевидні: не з’їдається висота кімнати, що зручно для приміщень з низькими стелями. Але, при цьому ніяких килимів або ковроліну на підлозі бути не повинно, інакше тепло просто не зможе пробитися через товстий шар тканини.

Кабельний обігрів вимагає більш складного укладання: на підготовленій підлозі укладаємо нагрівальний кабель за монтажної стрічки. Якщо у вас тепла підлога у вигляді матів, то рівномірно розстелюємо їх по всій площі, що обігріваеться. Зверху обов’язково робимо цементний шар стяжки, який стане акумулятором тепла і своєрідним радіатором. Навіть при вимкненій системі, підлога ще якийсь час буде залишатися теплою.

Використовувати кабельну теплу підлогу можна для будь-яких типів підлогового покриття: плитка, керамограніт, кахель.

Обидва типи теплої підлоги не рекомендується використовувати під паркетом і в повністю дерев’яних будинках, оскільки знімання тепла буде вкрай маленьким і в приміщенні буде холодно.

Результат: 1 : 1 — обидві системи мають свої плюси і мінуси.

Раунд 3: безпека

Найнебезпечніший момент плівкової теплої підлоги — це місця з’єднання мідних смужок з проводами. Зовні виглядає це так: до розетки дроти підключаються в єдиному проводі з ізоляцією і захистом, але потім розділяються на жили, і кожна жила підключається до мідної смуги на плівці за допомогою клем у вигляді зубчиків і кілець. Найнадійніший варіант кріплення — пайка. Але, при всіх варіантах, це не заводська технологія, а результат роботи і кваліфікації електрика. Пам’ятайте, що виробник плівок за такі моменти відповідальності не несе.

В результаті, якщо електрик недостатньо добре спаяв або підключив жили, а зверху ви поклали ламінат, то з часом це призведе до появи іскри і тління підлогового покриття. У кращому випадку, з’явиться просто дірка в ламінаті, в гіршому — може статися пожежа в приміщенні.

Не менш небезпечно в плівці і те, що під дією тепла вона розширюється, а коли остигає — звужується. І якщо плівка швидко повернеться в початкове положення, то мідним смужкам зробити це буде складніше. В результаті, відбувається деформація металу (міді) і збільшується опір. Зовні це можна помітити з появою іскор по всій довжині смужки. Як ви розумієте, для підлогового покриття будь іскри вкрай небезпечні.

Всіх цих проблем вдасться уникнути, встановивши кабельну теплу підлогу. По-перше, цементна стяжка є «буферною зоною» між проводом і покриттям підлоги. По-друге, нагрівальний елемент добре ізольований на заводі виробника.

Результат: 1 : 2 на користь кабельної теплої підлоги.

Раунд 4: вирішальний

Коротко пройдемося по додатковим характеристикам, які у нас залишилися, щоб розставити всі крапки над «i».

ПлівкаКабель
Максимальна t° підлоги
60°, швидко нагріває і швидко остигає
50°, довго нагрівається, проте довше остигає
Що нагріває
Підлогу
Повітря в приміщенні
Заміна елементу
Простіше, оскільки немає стяжки
Складніше через стяжку
Термін служби
15 років
50 років
Енергоспоживання
220 Вт/кв.м.
120-250 Вт/кв.м.
Особливості використання
Не можна ставити меблі
Можна ставити меблі
Заземлення
Не у всіх моделей
Є у всіх моделях

І в цьому раунді перемогу отримує кабельний обігрів.

А судді, хто?

Незважаючи на всі переваги і недоліки обох систем теплої підлоги, можна зробити висновок, що кабельна тепла підлога надійніша, довговічніша, а головне, безпечніша. Захисники плівкової теплої підлоги скажуть, що головна відмінність в ціні. Все вірно, плівка дешевше кабелю і в покупці, і в монтажі. Але, перед тим, як економити подумайте, а чи варті ці гроші вашого здоров’я, нервів і майна? Чи хочете ви жити в постійній напрузі і принюхуватися, боячись відчути запах гару? Або ви хочете розслабитися у власному будинку і отримувати задоволення від життя тут і зараз. Вибір за вами!

Ми ж, лише пропонуємо якісну кабельну систему теплої підлоги власного виробництва. Як виробники, ми відповідаємо за довговічність і безпеку системи. Для підрахунку вартості теплої підлоги для вашого будинку, а також для безкоштовної консультації телефонуйте за телефонами, вказаними на сайті.

Підписатися на розсилку Grand Meyer