Назад

Різниця між нагрівальним кабелем і матом

Для початку, ми б хотіли нагадати загальну інформацію про електричну теплу підлогу. У чому її великий плюс? У тому, що вона забезпечує комфортну температуру в приміщенні. При нагріванні теплої підлоги, тепло піднімається вгору, створюючи тим самим природну комфортну температуру для людини. На відміну від конвекторів, в яких гаряче повітря спочатку піднімається до стелі, а потім, вже остигле, спускається донизу. Також великим плюсом теплої підлоги є її режими роботи. Вона може бути як джерелом основного обігріву, так і додаткового.

Перед покупкою теплої підлоги важливо правильно розрахувати площу, що обігрівається і не зайняту стаціонарними меблями (шафа, холодильник, пральна машина, інше), а також з урахуванням відступу від стін на 10-15 см. Ідеальним матеріалом для покриття теплої підлоги є плитка або керамограніт.

Тепер давайте більш детально розглянемо відмінності і особливості нагрівального кабелю і нагрівального мату.

Нагрівальний кабель

Основною особливістю нагрівального кабелю є його укладання в стяжку, товщиною від 3 до 7 см. Також при укладанні нагрівального кабелю можна самостійно регулювати потужність теплої підлоги на квадратний метр шляхом регулювання кроку кабелю на монтажній стрічці. Крім того, явним плюсом є те, що нагрівальний кабель укладається безпосередньо в стяжку, тим самим, при нагріванні, стяжка сама акумулює тепло і створюється “ефект печі”. Ну і ще один плюс — це те, що кабель дешевший за мат.

Ми рекомендуємо використовувати кабель в приміщеннях з великими тепловтратами: складські приміщення, лоджії і т. і.

До мінусів нагрівального кабелю можна віднести те, що йому необхідно більше часу для прогріву приміщення, а також те, що висота підлоги піднімається, в середньому, на 5 см.

Нагрівальний мат

Нагрівальний мат — це той же нагрівальний кабель, тільки меншого діаметра і вже закріпленого на скловолоконній сітці шириною 50 см. Мат підійде в тому випадку, коли вже залита стяжка і залишилося тільки укласти чистове підлогове покриття. Нагрівальні мати укладаються безпосередньо в шар плиткового клею або можна залити наливною підлогою і зверху покласти плитку або інше підлогове покриття.

Основним плюсом нагрівального мату є те, що він продається вже з певним кроком кабелю і потужністю на квадратний метр і немає необхідності самостійно вираховувати ці параметри. Також великим плюсом є те, що мат знаходиться безпосередньо під плиткою і за рахунок цього відбувається швидке нагрівання, а також те, що немає необхідності піднімати рівень підлоги, на відміну від варіанту кабелю під стяжку.

У той же час, є і мінуси у нагрівальних матів. Перший мінус — це те, що мат виробляється вже з визначеною площею і необхідно дуже чітко підбирати його розмір під площу, що обігрівається. Також відносним мінусом є те, що ми обмежені шириною самого мату і щоб розкласти мат на площах зі складною конфігурацією необхідний певний досвід монтажника.

Бажаєте отримати консультацію та розрахунок теплої підлоги від нашого фахівця? Залишайте свої контакти й ми з Вами обов'язково зв'яжемось найближчим часом.

Загальні рекомендації

Починати користуватися теплою підлогою після її укладання дозволяється через 10-12 днів, в разі, якщо у вас укладений мат і через 21-28 днів, якщо у вас укладений нагрівальний кабель. Такий термін необхідно витримувати для того, щоб плитковий клей або стяжка встигли природним чином висохнути.

Обидві системи однаково надійні і при кваліфікованому монтажі термін служби теплої підлоги становить десятки років.

Якщо вам сподобалася стаття, ви можете підписатися на нашу розсилку і своєчасно отримувати всю корисну інформацію про системи теплої підлоги.

Підписатися на розсилку Grand Meyer