Назад

Системи захисту від замерзання

З приходом зими, все більш актуальною стає проблема замерзання водопровідних і каналізаційних труб приватних і міських будівель, а також трубопроводів промислових об’єктів. У багатьох регіонах нашої країни взимку температура повітря буває дуже низькою. В такі холодні періоди зростає ймовірність замерзання водопровідних і каналізаційних труб, прокладених на поверхні або на невеликій глибині. Тому необхідний захист труб від замерзання, інакше в них з’являться крижані затори, які виведуть системи водопостачання, каналізації та інші комунікації з ладу.

Система кабельного електрообігріву трубопроводів різного призначення запобігає замерзанню і забезпечує безперебійну подачу і відведення рідин або в’язких матеріалів. Обігрів труб здійснюється за допомогою нагрівального кабелю, змонтованого на поверхні або всередині труби. Нагрівальний кабель виділяє достатню кількість тепла необхідного для підтримки плюсової температури рідини на ділянках трубопроводу, що піддаються впливу негативних температур.

Склад та принцип роботи

Система кабельного обігріву складається з кабелю з одним або двома металевими провідниками по яких проходить електричний струм. При цьому кабель нагрівається і віддає частину теплової енергії трубі. Ступінь нагріву залежить від опору провідників. Жили кабелю надійно захищені кількома шарами ізоляції для запобігання попадання вологи.

Ще одна необхідна складова – термостат, який контролює температуру труби. При перевищенні температури вище заданого нормативу він відключає кабель від електричної мережі.

Для нормальної роботи системи обігріву необхідно правильно підібрати потужність кабелю. Вона вимірюється параметром ват на метр і залежить від довжини, діаметру труби, типу речовини, яка транспортується і від рівня додаткового утеплення трубопроводу. Обігрівати необхідно труби, виготовлені з різних матеріалів. Однак, якщо труба пластикова, для обігріву слід використовувати кабелі невеликої потужності. Кабелі великої потужності виділяють набагато більше теплової енергії, а це може привести до руйнування пластику, який зазнає змін в структурі через високу температуру. Сталеві труби не схильні до впливу високої температури.

Саморегулюючий кабель для захисту від замерзання

Компанія Grand Meyer пропонує вирішити ці сезонні проблеми організувавши електрообігрів на основі саморегульованого кабелю з використанням відповідної автоматики. Для захисту від замерзання водопровідних і каналізаційних систем, зокрема запобігання утворенню крижаних пробок у трубах, використовують саморегулюючі нагрівальні кабелі різної потужності та типів: LTC16 SRL16-2, PHC-16 Eх, PHC-30 Eх, UHC-25 Eх. Для управління системами захисту від замерзання наша компанія пропонує Wi-Fi метеостанції, які призначені для управління кабельними системами антикригових систем покрівлі, відкритих площ, трубопроводів і резервуарів, а також будь-яких інших кабельних систем електрообігріву. Одноканальна метеостанція MST-91Ai призначена керувати однією нагрівальною секцією або невеликою системою, в той час як Wi-Fi термостат-метеостанція SMM-9000 може керувати нагрівальними системами по трьом незалежним зонам.