Back

У чому відмінності саморегулюючого і резистивного нагрівального кабелю?

На сьогодні представлений великий вибір нагрівальних кабелів для антикригових систем, систем обігріву різних житлових і виробничих приміщень, а також промислового обігріву. Тож який обрати й в якому випадку?

Резистивний кабель

Складається з нагрівальної жили, вміщеній в ізоляційний матеріал і захисного обплетення, які закриває міцна оболонка. Має постійний опір. Це означає, що під час роботи його потужність незмінна по всій довжині.  З цієї причини його можна придбати виключно одним комплектом без нарізки.  Основним недоліком є перегрів в місцях можливого перетину і як наслідок — вихід з ладу всієї секції.

Саморегулюючий кабель

Самрег має схожу зовні будову, але з низкою принципових відмінностей.  Усередині дві струмопровідні мідні жили, напівпровідникова матриця, луджена мідна оплетка і шар надійної ізоляції.  Основна відмінність полягає в принципі роботи, наявність напівпровідникової саморегульованій матриці, яка дозволяє автоматично змінювати потужність на певних ділянках кабелю. Якщо одна частина саморегулюючого кабелю розташована всередині будівлі, а інша зовні, то і витрата потужності в цих місцях буде різна.  При цьому, конструкція виключає перегрів кабелю, в тому числі та в разі його перетину.  Кабель можна нарізати на відрізки потрібної довжини, тим самим скорочуючи фінансові витрати.

Переваги та недоліки

Якщо порівнювати, то слід зауважити, що резистивний кабель має підвищену потужність з розрахунку на кожен погонний метр. Може бути покладений в кілька ниток. Має підвищену еластичність, що дозволяє проводити укладання, на поверхнях абсолютно будь-якої конфігурації.  Недолік – неможливість впливати на рівень його тепловіддачі.

Основні переваги самрего — це значна економія витрат електроенергії при досить високій максимальній потужності. Він дорожчий, однак, більш безпечний та економічний.  Надійно захищений від перегріву навіть за умови перетину, не вимагає обслуговування.  Здатний виробляти велику потужність – до 150 Вт / м.

Сфера застосування

Саморегулюючі  нагрівальні  кабелі — це сучасний та ефективний метод боротьби з утворенням льоду на краю покрівлі та у водостічних трубах. Захист від замерзання і підтримання постійної температури трубопроводів та резервуарів. Простота, надійність і довговічність в експлуатації.

Резистивний використовують для постійного обігріву великих площ, трубопроводів та резервуарів для транспортування і зберігання рідини, що вимагають підтримки стабільної температури. Для підтримки температурного режиму використовується терморегулятор.

Обидва типи кабелю служать для досягнення однієї й тієї ж мети.  Тому, при виборі системи електрообігріву найкраще звертатися до фахівців в даній галузі, щоб надалі уникнути неприємних сюрпризів при його експлуатації й надмірно сплачених грошових коштів.  Професіонали компанії Grand Meyer допоможуть Вам визначитися з вибором найбільш оптимального рішення для виконання поставлених задач.