Назад

Влаштування теплої підлоги на балконі або лоджії.

Про плюси теплої підлоги на балконі або лоджії можна говорити багато. Це і можливість використовувати систему в якості основного або комфортного обігріву, а також економія простору й без того невеликого балкона. Невеликий шматочок квартири, винесений за її межі, цілком може стати улюбленим місцем для відпочинку або робочого кабінету, або «зимового саду», завдяки змонтованій системі «електрична тепла підлога». Чому саме електричний підігрів підлоги, а не інші опалювальні системи запитаєте ви? В багатоповерхових будинках від системи центрального опалення обігрівати балкон або лоджію зазвичай категорично заборонено. Встановлювати водяні радіатори за межами зовнішньої (несучої) стіни не можна. Це призведе до порушення теплового балансу будинку.

При водяному опаленні, подача гарячої води відбувається від центральної системи опалення, що, на перший погляд, є перевагою. Але якщо копнути глибше, ми виявимо, що опалення підлоги абсолютно неавтономне і повністю залежить від початку опалювального сезону. Середня температура води в батареї дорівнює приблизно 90 градусам, а при циркуляції в лоджії вона не повинна перевищувати позначку 27 градусів. Отже, вам знадобиться складна система змішування потоку гарячої та холодної води. І найважливіше, що установка водяного підігріву підлоги вимагає оформлення спеціальних юридичних документів, оскільки за законодавством врізка на додатковий обігрів в центральну систему опалення без відповідного дозволу ЖЕКу категорично заборонена.

Крім того, в зимовий період через неякісне утеплення лоджії або з якоїсь іншої причини може статися промерзання труби. Висновок зі сказаного очевидний: водяне опалення для лоджії та балкона не підходить. Тому оптимальне рішення, це електричний підігрів підлоги.

При використанні електричного обігріву підлоги, тепло розподіляється рівномірно завдяки природній конвекції.

Нижній шар повітря нагрівається від «теплої підлоги», стає легше і переміщується вгору. У міру підвищення, відбувається охолодження, і вже на рівні голови людини температура повітря досягає комфортної температури в межах 20-22 градусів. Цей процес повторюється знову і знову. В результаті відбувається рівномірний розподіл повітря з підвищеною температурою біля ніг і максимально комфортною на рівні голови! Це, за твердженням медиків, ідеальний перепад температур для оптимального самопочуття. Людина в таких умовах почуває себе максимально комфортно.

Електрична тепла підлога — найбільш економічне рішення для лоджії або балкона.

Всі інші обігрівачі споживають значно більше електроенергії. Їх застосування призводить до суттєвого підвищення витрат на обігрів додаткового приміщення.

А якщо ще використовувати інтелектуальний терморегулятор, то це дозволить значно знизити споживання електроенергії. В обрані періоди часу, наприклад, вдень в будні, систему опалення можна автоматично відключати. Тепла підлога буде функціонувати тільки в ті години, коли це необхідно.

Перевага електричної теплої підлоги ще і в тому, що з цією системою опалення поєднуються найрізноманітніші покриття для підлоги. В якості фінішного шару можна використовувати керамічну плитку, термостійкий ламінат, та інші покриття.

Електричний тип обігріву ділиться на два види: інфрачервоний (або плівкова підлога) і кабельний вид утеплення.

Нагріваючим елементом кабельного обігріву є специфічний провід, який заливається стяжкою. Такий вид обігріву добре монтується під плитку або інше тверде покриття.

Плівкова підлога монтується без стяжки й добре пристосована під м’які покриття, такі як ковролін, ламінат, лінолеум.

Розглянемо варіанти використання кабельної системи обігріву на балконі або лоджії.

  1. «Тепла підлога» використовується як система сніготанення на майданчику в зимовий період. Такий вид обігріву характерний для великих прогулянкових майданчиків, де не передбачені ніякі скління й утеплення. При такому варіанті «система сніготанення» являє собою нагрівальний кабель, покладений в шар бетонної стяжки 2-3 см. З покриттям підлоги з керамограніта або аналогічного матеріалу. Погонна потужність нагрівального кабелю становить 18-30 Вт/м, а питома потужність на 1 м² близько 300-350 Вт. Управління такою системою здійснюється терморегулятором-метеостанцією з датчиками температури зовнішнього повітря та опадів, завдяки цьому кабельна система обігріву буде включатися при випаданні снігу.
  2. Даний варіант використовується при мінімальному склінні й відсутності утеплення на балконі. Електрична «тепла підлога» може підтримувати близьку до 0 °C температуру в зимовий період при негативних значеннях зовнішнього повітря до -5 °С — 10 °C (все залежить від конструкції самого балкона), наприклад, якщо на балконі зберігаються овочі та фрукти. При такому варіанті електрична тепла підлога може складатися з нагрівального кабелю, з погонною потужністю 18-20 Вт/м, укладеного в шар бетонної стяжки 2-3 см. Або тонкого нагрівального мату, що встановлюється в шар плиткового клею і під плитку, з питомою потужністю на 1 м² близько 200 Вт. Управління такою системою можна здійснювати кімнатним терморегулятором з датчиком температури підлоги.
  3. Цей варіант використовується вже при повному утепленні з посиленими склопакетами, для отримання «теплого балкона» з комфортною кімнатною температурою навіть в зимовий період часу. При такому варіанті, ви зможете реалізувати свої задуми: перетворити старий, завалений мотлохом балкон в спортзал або кінотеатр, ігрову кімнату або робочий кабінет, оранжерею або бар. Якими б не були ідеї та мрії, головне, щоб вони втілювалися в життя.

Залишилися питання? Пишіть нам в онлайн-чат, Телеграм, Viber або залиште свій номер телефону — ми обов'язково з Вами зв'яжемось!