Назад

Все, що потрібно знати про терморегулятори

Ну а тепер ми розповімо про терморегулятори для теплої підлоги. Їх безліч і ми почнемо з найпростіших.

Механічний терморегулятор

Температура в цьому регуляторі задається вручну і після досягнення встановленого рівня тепла підлога вимикається і вмикається тільки після охолодження. Класичний варіант — механічний терморегулятор Grand Meyer MST-1.

Якщо ви плануєте використовувати даний тип терморегулятора, то висота його встановлення не є критичною. Вона може бути на рівні розеток — 30 см над підлогою.

Програмований терморегулятор

Для тих, хто цінує точність, є електронні терморегулятори, які не допускають відхилення більше 0,5 градуса від заданої вами температури. Більшість таких регуляторів оснащено функцією програмування. Наприклад, ви можете запрограмувати 4 режими:

  • Ранкове пробудження. До того моменту, як ви прокинетеся, підлога буде прогріта.
  • Вихід на роботу. Після того, як ви підете, тепла підлога відключається.
  • Повернення з роботи. До того моменту, як ви повернетеся додому, тепла підлога буде знову прогріта.
  • Нічний режим. Тепла підлога або вимикається, або працює в режимі економії споживання електроенергії

Тут слід звернути особливу увагу, що терморегулятори з функцією програмування допомагають заощадити споживання електроенергії до 70%. Такий варіант є в лінійці продукції Grand Meyer і називається HW500.

Встановлювати даний тип терморегулятора бажано на рівні вимикачів. А якщо він працює в системі повного опалення, тобто за внутрішнім датчиком повітря, тоді висота його встановлення рекомендується 1,2 – 1,5 метри над рівнем підлоги, щоб вбудований датчик повітря коректно визначав температуру в приміщенні.

Порівняльна таблиця характеристик терморегуляторів Grand Meyer

 

Терморегулятор з Wi-Fi

Ну а для самих просунутих користувачів є терморегулятор Grand Meyer W330 з модулем Wi-Fi. Він вміщує в себе всі функції програмованого терморегулятора, але їм можна керувати за допомогою свого смартфона і спеціального додатку з будь-якої точки планети, де є інтернет.

Потрібна допомога у виборі терморегулятора? Звертайтесь до нас для безкоштовної консультації від нашого спеціаліста.

Установка терморегулятора

Якщо у вас проводиться ремонт з повною заміною електропроводки, бажано підвести в місце установки терморегулятора окрему лінію живлення. Це може бути кабель 3 х 2,5 мм/кв або 3 х 1,5 мм/кв, якщо площа теплої підлоги не дуже велика. У разі реконструкції приміщення, можна підвести живлення від найближчої розетки, але слід враховувати, щоб автоматичний вимикач на цю лінію був не нижче, ніж потужність споживання встановленої в цій зоні теплої підлоги.

На все нагрівальні системи теплої підлоги обов’язково встановлюється система ПЗО (пристрій захисного відключення). Він може бути як однофазний, так і трьохфазний. Це залежить від того, яку кількість фаз підведено до вашої квартири. ПЗО може бути як один на групу нагрівальних систем, кожна з яких буде захищена своїм автоматом, або на кожну з систем ви можете встановити окремий ПЗО з автоматом чи дифавтомат. Ми не рекомендуємо встановлювати один спільний трифазний ПЗО на групу нагрівальних систем, оскільки при пошкодженні однієї з секцій нагрівального кабелю у вас не буде працювати жодна з систем. В цьому випадку краще встановити однофазний ПЗО на кожну фазу або розбити групи нагрівальних елементів через свій ПЗО.

Якщо у вас стоїть завдання підключити два нагрівальних елемента до одного терморегулятора, то вони підключаються паралельним способом. Але слід враховувати, щоб на регуляторі струм комутації силового реле був не нижчий, ніж струм споживання наших нагрівальних систем — 16А і 3,6 кВт. У разі використання комплекту продукції Grand Meyer всі зазначені вимоги будуть дотримані.

Підписатися на розсилку Grand Meyer

У наступній статті ми розповімо яка тепла підлога краще і як її вибрати.