Назад

Яка тепла підлога краща і як її вибрати?

Якщо ви хочете, щоб у вашому домі було комфортно і затишно, вам слід замислитися про теплу підлогу. Сьогодні ми розповімо про електричну теплу підлогу.

Центральне опалення не завжди гарантує нам необхідний рівень комфорту, адже температура розподіляється нерівномірно. І це абсолютно логічно. Чим далі від батареї, тим холодніше. І установка теплої підлоги — це максимальний рівень підтримки заданої температури у всьому приміщенні. А якщо центрального опалення немає, то тепла підлога може слугувати єдиним джерелом обігріву.

Про теплу підлогу існує багато міфів. Один з основних — це те, що вона шкідлива через своє електромагнітне випромінювання. Насправді все це не так. Усі сучасні системи теплої підлоги мають захисний екран. Зазвичай це або алюмінієве обплетення, або алюмінієва фольга, тому вплив на людину просто дорівнює нулю. Крім того, тепла підлога екологічна, вона абсолютно не сушить повітря, тому абсолютно безпечна для людей, які страждають на астму чи алергію.

Давайте розглянемо основні види електричної теплої підлоги, а їх всього три: кабельна тепла підлога, нагрівальні мати і інфрачервоні плівкові системи, а також розберемо їх якості і недоліки.

Підписатися на розсилку Grand Meyer

Нагрівальний кабель

Почнемо з традиційної кабельної підлоги, вона з’явився на ринку раніше за інших. В її основі — жила високого опору. Кожен кабель розрахований на певну площу і має строго певну довжину і варто звернути увагу на головний момент, що різати цей кабель категорично заборонено, в цьому випадку він просто вийде з ладу.

Для підтримки комфортної температури достатньо 150 Вт/кв.м. Але якщо взяти більш потужний кабель, наприклад, 180 Вт/кв.м. і більше, то така тепла підлога можна використовувати в якості основного джерела опалення. Хоча для цих цілей можна використовувати менш потужний кабель, але тоді необхідно буде зробити більшу кількість витків на 1 кв.м.

Кабельні системи діляться на одножильні і двожильні. Основна перевага двожильного кабелю полягає в тому, що він живиться від одного кінця і укладається по всій площі, а ось одножильний кабель необхідно підключатися до мережі з обох кінців, таким чином при укладанні підлоги його необхідно повернути в початкову точку. В результаті двожильний кабель простіше в укладанні, має велику тепловіддачу за рахунок двох наявних жил в своїй конструкції.

Укладання кабельної системи відбувається на чисту бетонну основу, але в першу чергу необхідно постелити теплоізоляцію. Поверх теплоізоляції укладається монтажна стрічка, після цього відбувається сам процес хвилеподібного монтажу кабелю. Відстань між витками має бути від 5 до 10 сантиметрів. На що це впливає? Чим ближче витки покладені один у одного, тим вище площа обігріву на 1 кв.м, але укладати витки дуже близько категорично не рекомендується, оскільки кабель перегріє сам себе. Також не слід укладати витки занадто широко через те, що підлога між витками не буде прогріватися і вийде “ефект зебри”.

Після укладання кабелю необхідно правильно укласти датчик температури. В першу чергу необхідно виміряти його опір, по-друге сам термодатчик в обов’язковому порядку помістити в гофру, другий кінець якої повинен бути герметично закритий ковпачком. Це робиться для того, щоб при заливці стяжки розчин не потрапив на термодатчик і він не вийшов з ладу. Датчик в гофрі укладається між витками кабелю і виводиться назовні для підключення до терморегулятора. Якщо укласти датчик температури без гофри, проблема буде не в тому, що він перегорить, а в тому, що поміняти його буде просто неможливо.

Нагрівальні мати

Якщо ви хочете спростити собі процес укладання теплої підлоги, ми рекомендуємо звернути увагу на нагрівальні мати. В цьому випадку кабель вже розкладений хвилеподібно і закріплений на основу у вигляді скловолоконної сітки. Якщо мат монтується в стяжку, він таким самим чином укладається поверх шару термоізоляції. Але завдяки своїй невеликій товщині, мати можна монтувати і в шар плиткового клею. В цьому випадку термоізоляція не використовується.

Також як і кабель, мати бувають різні за своєю потужністю. У лінійці Grand Meyer є два типи нагрівальних матів — 150 Вт / кв. м. і 180 Вт / кв. м. Більш потужні мати є сенс використовувати з більш товстим покриттям підлоги або в більш холодних приміщеннях, наприклад лоджіях і балконах.

Інфрачервона тепла підлога

Давайте уявимо ситуацію, що чорновий ремонт вже закінчено і залишається постелити чистове підлогове покриття і ви захотіли під ламінат, ковролін, паркетну дошку все ж таки покласти теплу підлогу.

В цьому випадку вам підходять плівкові інфрачервоні рішення. Але так як ця підлога укладається безпосередньо під чистове покриття, на неї чиниться постійний механічний вплив, що в рази знижує її довговічність.

У цій статті ми постаралися розповісти про основні види електричних теплих і їх відмінностях. Так що вибирайте теплу підлоги з урахуванням ваших потреб і вона зробить ваш будинок комфортним і затишним. Але якщо у вас залишилися питання, можете сміливо звертатися в представництво Grand Meyer в Україні і ми допоможемо вам знайти потрібне рішення для вашого проекту.

Бажаєте отримату консультацію нашого фахівця?